Če ste ljubitelj živali, takšnih in drugačnih potem sem prepričan da so tudi konji tisti, ki vas vsakič znova presunejo. Obstaja spletna stran o konjih kjer lahko izveste marsikaj o njih in se tudi podučite kako delati z njimi. Najdete lahko tudi različne storitve, katere oglašujejo ponudniki le teh. Konji so zares krasne živali, obstaja pa tudi ogromno pasem.
Konji se v grobem delijo na toplokrvne in hladnokrvne. Toplokrvni konji so večinoma bolj vitki in lažji, saj so težki do okrog 600kh, hladnokrvni konji pa so težji in lahko tehtajo celo tono in tristo kilogramov. Razlika med toplokrvnimi in hladnokrvnimi konji je predvsem v tem da so prvi bolj živahnega temperamenta drugi so pa bolj ”flegmatiki”.
Toplokrvni konji so tisti, ki so zaradi svoje telesne zgradbe primerni za šport. Večina teh ras ima v svoji krvi večji ali manjši delež angleškega ali arabskega polnokrvnega konja. Ime toplokrvni konj nima nobene zveze z s telesno temperaturo. Mednje prištevamo pasme, kot so: lipicanec, slovenski toplokrvni konj, nonius, hanoveranec, holštanjec, trakenec, irski hanter, american seddle horse, quater horse in tako naprej. Z imenom hladnokrvni konji pa označujemo težke delovne ter vlečne konje (npr. slovenski hladnokrvni, noriški, posavski, pincgavski, medžimurski, belgijski, clydesdale, ardenec, shyre itd.)
V Sloveniji se je v zadnjih letih delež konj zelo povečal, naselili pa so tudi različne pasme, nad katere roko držijo različne organizacije, ter skrbijo za izvajanje rejskih programov. Veliko ljudi konje tudi jaha, nekateri samo za krajšanje časa, spet drugi z njimi tekmujejo na različnih tekmovanjih. Za vsako žival moraš imeti čas, se moraš ukvarjati z njo, še posebej pa to velja za konja, saj je z njim veliko dela, potrebna pa je tudi velika vztrajnost, da ti začne konj zaupati, pa tudi ti njemu, saj se z vami sporazumevajo z govorico telesa.